MARCUS MILLER u Budimpešti!

Leto 2026. godine obeležiće stogodišnjica rođenja Majlsa Dejvisa, a svet će bez sumnje proslaviti ovu monumentalnu prekretnicu. Projekat „We Want Miles!“ Markusa Milera obećava uzbudljiv, svečani omaž jednoj od najvažnijih ličnosti ne samo u džezu, već i u celokupnoj istoriji muzike.

Markus će sa bendom nastupiti 2. Jula 2026. godine u Budimpešti kao deo programa festivala JazzFest Budapest.

Markus Miler je okupio eksplozivnu postavu, uključujući originalne članove benda Majlsa Dejvisa iz 1980-ih: Markusa Milera na električnom basu, Majka Sterna na gitari, Bila Evansa na saksofonu i Mina Sinele na perkusijama. Talentovani trubač Rasel Gan, koji je tokom protekle decenije bio na turnejama sa Markusom Milerom, doneće svoje jedinstvene interpretacije Dejvisove muzike u prvi plan.

Projekat „We Want Miles!“ obuhvatiće izbor numera sa kultnog koncertnog albuma „We Want Miles!“ iz 1981. godine, snimljenog u Japanu, zajedno sa klasičnim kompozicijama iz slavnog opusa Majlsa Dejvisa iz 1950-ih i 60-ih godina, pa sve do njegove završne ere sa albumima „Tutu“ iz 1986. i „Amandla“ iz 1989. godine, koje je producirao i na kojima je komponovao Markus Miler. Grupa će izvoditi muziku iz svih važnih faza Majlsove karijere, ali će je istovremeno povesti u budućnost i istražiti pravce koje bi Majls verovatno cenio i svirao u narednim godinama. Preporuka za koncert!

Marcus Miller – bas

Mike Stern – gitara

Bill Evans – saksofon

Mino Cinelu – udaraljke

Russell Gunn – truba

Brett Williams – klavijature

Anwar Marshall – bubnjevi

Promo JazzFest Budapest